Şişli

28 Mart 2024

İSTANBUL İÇİN HIZLI VE SAĞLAM ADIMLAR LANSMANI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, ‘İstanbul İçin Hızlı ve Sağlam Adımlar Lansmanı’nda ilk 6 ay ve 1 yıllık acil eylem planını anlattı. Pazar günü İstanbul’da ‘Gerçek Belediyecilik’ döneminin başlayacağını dile getiren Kurum, “Mevcut liyakatsiz yönetimin 5 yılda yaptığının 1 yılda tam 2 katını yapacağız.” dedi. Yarım yamalak açılan Sancaktepe Hastane istasyonunu ve mevcut yönetim tarafından beton dökülen Dolmabahçe-Levazım Tüneli başta olmak üzere birçok metro ve tünel projesinin ilk 6 ay ve 1 yılda tamamlanacağını söyleyen Kurum, trafik çilesini çok daha detaylı çözümlerle bitirmenin gayreti içerisinde olduklarını dile getirdi.

İstanbul’un taksi sorununun 6 ayda tamamlanacağının altını çizen Kurum, motosiklet kullanıcılarının güvenle ve hızla seyahat edebilmeleri için 50 km motosiklet yolunu, 100 kilometre motosiklet güvenlik bariyerini ilk 1 yılda yapacaklarını söyledi.

Birinci yılın sonuna gelindiğinde, İstanbul’un olası bir afete çok daha hazır hale geleceğini ifade eden Kurum, “Göreve gelir gelmez, milletimize vaadimiz olan 650 bin konutun inşa sürecine 39 ilçemizde başlıyoruz. İlk 6 ayda 20 bin konutun yapımına, ilk yılın sonunda 60 bin konutun yapımına başlamış olacağız. Yani 6 ay gibi kısa bir sürede; mevcut yönetimin, 5 yılda yaptığının tam 4 katının yapımına başlayacağız. 100 bin sosyal konut çalışmamıza da eş zamanlı olarak başlayacak, ilk 6 ayda 20 bin sosyal konutun yapımını başlatacağız. 250 bin konut projemize geldiğimizde; orada da bir yıl içerisinde anlaşıp müracaat eden vatandaşlarımızın imar düzenlemelerini tamamlayacağız. Dönüşümü İstanbul’un her sokağında eş zamanlı olarak başlatacağız.” şeklinde konuştu.

Sosyal su tarifesinin hızla hayata geçirileceğini dile getiren Kurum, ilk bir yıl içerisinde 100 kreşin açılacağını ve gençlere yönelik projelerin hızla hayata geçirileceğini belirtti. Kurum ayrıca, "İstanbul, gençler için çok daha keyifli ve huzurlu bir şehre dönüşecek.” dedi.

151 köy için doğrudan destek paketlerinin hemen sunulacağını sözlerine ekleyen Murat Kurum, İBB personelinin, 5 yıldır yaşadığı tüm adaletsizliklerin de hızlı bir şekilde gidereceğinin altını çizdi.

Şişli

26 Mart 2024

ROMAN VATANDAŞLARIMIZLA İFTAR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Roman Vatandaşlarımızla İftar Buluşması Programı’na katıldı. Toplumun en neşeli insanlarıyla iftar sofrasında bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek konuşmasına başlayan Murat Kurum, ‘’Roman kardeşlerimiz bizim tarihimizde her zaman adından, kendisinden övgüyle söz ettirmiştir, tarihimizin vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Bu toprakların mayası, harcı olmuştur. Öyle ki İstanbul Fatih’i Sultan Mehmet’in fermanıyla Romanların huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşaması güvence altına alınmıştır. Roman kardeşlerimizi Allah için çok seviyoruz, bu ülkenin en güzel rengi olduğunuz için çok seviyoruz.’’ dedi. İstanbul’un hakkını, İstanbul’a teslim edeceklerini söyleyen Murat Kurum, ‘’Biz onların savurduğu paraları, İstanbul’un projelerinde kullanacağız. Onların siyasi kariyeri için ayırdıkları kaynakları biz İstanbul’a harcayacağız. Bu millet kendini unutanlara, kaybolan yıllarının hesabını sandıkta soracak. Sandık milletin mahkemesidir. Sandık günü hesap günüdür. İşte o gün, 31 Mart’ta sandık gelecek, hesap kesilecek.’’ diye konuştu.

31 Mart’ta gerçek belediyecilikten yana olunmasını isteyen Murat Kurum, ‘’31 Mart’ta gelin, İstanbul’un geleceğinden yana olun. 31 Mart’ta gelin, sağlam İstanbul’dan yana olun. 31 Mart’ta Türkiye Yüzyılı romanını, İstanbul’da Roman kardeşlerimizle birlikte yazacağız. Yüzünüz her zaman gülsün.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

İftar programında konuşma yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise ‘’Beklenen murat gelmiştir. Az kalmıştır ve oy veren, oy vermeyen ayrımı yapmadan, genç yaşlı ayrımı yapmadan, şehir ayrımı yapmadan gayret gösteren bir kardeşimiz. Hazırsanız soruyorum. 31 Mart akşamı sandıklar açıldığı zaman İstanbul’u muradına erdirecek miyiz? İstanbul’a, şehirler sultanına şehir emini olarak Murat Kurum kardeşimizi Büyükşehir Belediye Başkanı yapmaya var mıyız?’’ dedi.

Şişli

18 Mart 2024

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ programında şehit yakını ve gazilerle bir araya geldi. “Sizlerle bir araya gelmenin onurunu kıyaslayabileceğimiz başka bir buluşma yoktur.” diyerek sözlerine başlayan Kurum, “İstiklal şehitlerimizin rüyası ve hedefi istiklaldi, istikbaldi. Tüm şehitlerimizin rüyası; annelerinin, babalarının, kardeşlerinin, arkadaşlarının, hülasa ait oldukları bu milletin daha huzurlu, daha güvenli bir geleceğe kavuşmasıydı. Şehitlerimizin rüyası bizim rüyamızdır. Şehitlerimizin hayalleri bizim hayallerimizdir. Ve bizim şehitlerimize bir borcumuz var. O borç, milletimize huzur ve güven içinde yaşayacağı bir Türkiye’yi inşa etmektir. O borç, geleceğe emin adımlarla ilerleyen bir Türkiye’yi inşa etmektir.” şeklinde konuştu.

İstanbul’u her zamankinden güvenli, huzurlu, dirençli bir şehir haline getireceklerini belirten Kurum, “Bizi arayanlar; algıda, reklamda bulamayacak. Bizi arayanlar; milletin yuvalarını yaparken bulacak. Bizi arayanlar polemikte bulmayacak. Bizi arayanlar; yerin üstünde dönüşüm, yerin altında metro şantiyelerinde bulacak. İstanbul’un 39 ilçesinde millet bahçeleri yaparken bulacak. Temel atarken, açılış yaparken bulacak. Gençlerimiz için yeni ofisler, yeni iş yerleri kurarken bulacak. Biz hiçbir zaman kirli pazarlıkların, iftiraların, dedikoduların tarafında olmayacağız. Biz hep millet için yapan, millet için üreten tarafta olacağız. Dün nasıl 81 ilimize ve İstanbul’umuza hizmet ettiysek Allah’ın izniyle 1 Nisan’dan sonra da bu şehre hizmet etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Şişli

13 Şubat 2024

DARÜLACEZE ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Darülaceze'yi ziyaret etti. Kurum, burada yaptığı konuşmada 129 yıllık Darülaceze’de olmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu söyleyerek ‘’Buradaki samimiyeti, ilgiyi gördüğümüzde ne için Darülaceze tercih ediliyormuş bugün daha iyi anladık. İstiyoruz ki Darülaceze’miz ile birlikte yaşlılarımız için, engelli kardeşlerimiz için, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için bu sıcak yuvaları İstanbul'da artıralım.’’ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakmış olduğu büyük ve güçlü Türkiye davasına vurgu yapan Kurum, ‘’Her alanda kendine yeten, üreten, istihdam oluşturan ve bu manada tüm dünyaya meydan okuyan bir Türkiye için İstanbul'umuzun kıymetini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bizde İstanbul'un o 5 yıldır ayaklar altına alınan onurunu, gururunu hep birlikte ayağa kaldıralım.’’ sözleriyle konuşmasına devam etti.

31 Mart seçimlerinde destek ve dua isteyen Kurum, ‘’Ben görev yaptığım süre boyunca nerede bir deprem olsa nerede bir afet olsa oraya koşan, milletimize söz veren, o sözleri de hamdolsun gerçekleştiren bir kardeşiniz olarak buradayım. Şimdi 'Sadece İstanbul' diyerek de bu birikimi İstanbul için, İstanbul'un yarınları için, 31 Mart akşamı itibarıyla vermeye devam edeceğiz.’’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...