TÜRK-İŞ ZİYARETİ

Beyoğlu

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Türk-İş İstanbul İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Kurumu Türk-İş İstanbul 1. Bölge Başkanı Halil Faki Erdal ve beraberindeki heyet karşıladı.

 Murat Kurum burada yaptığı konuşmada, 31 Mart seçimleri İstanbulda yaşayanların İstanbulun geleceğine ilişkin karar vereceği seçimdir. İstanbuldaki trafik çilesini bitirmeye, deprem riskini ortadan kaldırmaya yönelik atacakları adımın kararıdır. Sosyal yardımlardaki haksızlığın giderilmesi noktasındaki tercihleri olacaktır.” dedi.

 “Biz hep bir paylaşımcı yönetim anlayışını sergiledik. Hiçbir sendikayı ayırmadan onların talep ve isteklerini not aldık ve onları gideren tarafta olmaya gayret gösterdik.” diyen Kurum, Bu samimiyetimizi inşallah 31 Mart akşamı tüm İstanbullularla birlikte göstereceğiz. 1 Nisan sabahı da samimiyeti, tevazuyu yönetim anlayışımızdan çıkarmayacağız.” sözleriyle konuşmasına devam etti.

 

“İşçimizle birlikte, işçimizin haklarını gözeten tarafta olacağız”

 Bakanlığı döneminde olduğu gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesinde de işçilerin yanında olacağını sözlerine ekleyen Kurum, “İşçimizin emekçimizin gerek çalışma şartları, gerek gelirleri, bunların dışında insani ne kadar ihtiyaç varsa yanlarında olacağız. İşçimizle birlikte, işçimizin haklarını gözeten tarafta olacağız. Masanın iki tarafından da bakabileceğiz. Alınan tüm kararlarda Türk-İş’imiz ve iş verenimiz sürecin içinde olacak. Masanın bir tarafında biz de olacağız. İşçimiz adına, emekçimiz adına atılması gereken her adımı sizlerle birlikte atacağız, attırılması adına da gerekli her türlü gayreti göstereceğiz.” dedi.

 

 “İşçilerimizin ev sahibi olabilmesi için Kiptaş eliyle destek olacağız”

 İstanbulda yaşayan işçilerin güvenli ve sağlam evlere sahip olması için her türlü desteğin verileceğini ifade eden Kurum, “İşçilerimizin ev sahibi olabilmesi için Kiptaş eliyle destek olacağız. Maddi, manevi, inşa anlamında her türlü desteği sendikalarımıza, emekçilerimize vereceğiz. Vatandaşımızın uygun, sağlam, güvenli konut edinmesi adına da elimizi taşın altına koyacağız.” ifadelerini kullandı.

 Türk-İş için yapılacak yeni genel merkez binası ile ilgili de konuşan Kurum, Bakanlığım döneminde hem yer tahsisi yaptık hem de inşa ve projelendirme çalışmalarına TOKİ’mizle destek olduk. İnşallah orda güzel bir genel merkezi yapacağız. Lafla sözle değil icraatla olacak dedi.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Haber Galeri