Üsküdar

27 Mart 2024

RİZELİLER İLE İFTAR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Rizeliler ile iftar programında bir araya geldi. Rize’nin her bir karışına sevdalı olduğunu dile getiren Kurum, “Biz Rize’den, Rizelilerden şunu öğrendik; sorunları çözmede atmaca gibi hızlı olacaksın. Zorlukların karşısında Kaçkar kadar gözü pek olacaksın. Milletine sahip çıkmada Karadeniz kadar kucaklayıcı olacaksın. Şehrinin, insanının hizmetine koşarken fırtına deresi gibi olacaksın. Vatandaşına yardım elini, şefkat elini uzatırken bereketli çay bahçeleri gibi, almadan veren el olacaksın. Bizim Rize’ye, Rizeli kardeşlerimize olan muhabbetimizin, kazandırdığımız eserlerin temelinde de bu anlayış yatar.” şeklinde konuştu.

5 yıllık Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı döneminde Rize’ye pek çok eser kazandırdığını sözlerine ekleyen Murat Kurum, “Hayata geçirdiğimiz eserlerden dolayı Rizelilerin, tüm Karadenizli kardeşlerimizin hep hayır duasını aldık.” dedi.

Vatan toprağının her bir zerresine hizmetin şereflerin en büyüğü olduğunu dile getiren Kurum, İstanbul’un 5 yılda liyakatsizliğin kurbanı olduğunu ve beceriksizliğe mahkum edildiğini dile söyledi. Kurum, “Yüzlerce vaat verdiler; makamlarına oturur oturmaz da hepsini unuttular. Biz deprem bölgesinde kardeşlerimiz için sağlam ve huzurlu yuvalar yaparken, bunlar dört saat boyunca saya saya bitiremedikleri, balya balya para kuleleri yaptılar. Devlete, millete mal beyanlarını açıkladılar, sonra bir baktık, bir süre sonra 1,5 milyar liralık yepyeni mallar ortaya çıktı. Yani, biz afet bölgelerindeki kardeşlerimizin yaralarını sararken, onların derdiyle dertlenirken, bunlar kendi konforları için yan yana villalar yapma derdine düştüler. Hiç endişe etmeyin. Biz onların savurduğu paraları, İstanbul’un projelerinde kullanacağız. Onların siyasi kariyerleri için ayırdıkları kaynakları biz İstanbul’a harcayacağız. İstanbul’un hakkını, İstanbul’a teslim edeceğiz. Bu millet kendini unutanlara, kaybolan yıllarının hesabını sandıkta soracak. Sandık milletin mahkemesidir. Sandık günü hesap günüdür. İşte o gün, 31 Mart’ta sandık gelecek, hesap kesilecek.” şeklinde konuştu.

Üsküdar

23 Mart 2024

KAHRAMANMARAŞLILAR İLE SAHUR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Üsküdar’da Kahramanmaraşlılar ile Sahur Sofrası programına katıldı.

Kahramanmaraşlı vatandaşlara hitap eden Murat Kurum, “Geçmişte sözlerimizi tuttuk, bizim verdiğimiz söz onların verip de tutmadıkları, hatta hatırlamadıkları sözlere benzemez. Biz bir söz verdik mi tutarız, bu söz eser adamlarının, sağlam adamların sözüdür, bu söz Murat Kurum sözüdür. İstanbul’un kaderini Kahramanmaraşlı kardeşlerimle birlikte belirleyeceğiz.” dedi.

Murat Kurum, hayal ettiği İstanbul’u anlattı. Trafik sorunu ve deprem endişesine değinen Kurum, “Bütün yuvalarımız güvenli hale gelecek. Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, trafik çile olmaktan çıkacak. Engelli kardeşlerimiz, hanım kardeşlerimiz, genç kardeşlerimiz, emekli büyüklerimiz kendilerini yalnız hissetmeyecekler.” şeklinde konuştu.

Asrın felaketindeki devletin seferberlik anlayışıyla çalıştığını vurgulayan Kurum, “Deprem öyle büyüktü ki; 11 ilimizi ve 14 milyon vatandaşımızı doğrudan etkiledi. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gece gündüz çalıştık. Devlet, millet nasıl bir olurmuş, dünyaya gösterdik. 85 milyon tek yürek olduk.” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

Üsküdar

21 Mart 2024

SEÇİMDE GÖREVLİ 1. BÖLGE AVUKATLARI İLE İFTAR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Seçimde Görevli 1. Bölge Avukatları ile İftar Programı’nda açıklamalarda bulundu. Sözlerine, seçim güvenliğinin önemini anlatarak başlayan Kurum, “Oylarımıza sahip çıkmak, İstanbul’a sahip çıkmaktır. Bir tek seçmenimizin, tek bir vatandaşımızın bile hakkının, hukukunun çiğnenmesine müsaade edemeyiz.” dedi. 2023 Genel seçimlerinde CHP’nin tavrını eleştiren Kurum, sözlerine, “Geçmişte maalesef birilerinin, demokrasi kültürüne yakışmayan, demokratik olgunluğa yakışmayan açıklamalarına şahit olduk. Daha seçim bitmeden, daha oyların tamamı sayılmadan kameralar karşısına geçtiler, basın açıklamaları yaptılar. ‘Kazandık’ diye açıklamalar yaptılar, ‘Laf aramızda kazanıyoruz’ dediler. Manipülasyon için yaptılar ama sonunda kendilerini komik duruma düşürdüler.” şeklinde devam etti. 1. Bölge avukatları ile iftar yapan Kurum’un gündeminde, mesleğe yeni başlayan genç avukatlar da vardı. Kurum, “Ofisini kuracak olan genç avukat kardeşlerimize 100 bin TL destek vereceğiz. Yine 39 ilçede yapılacak paylaşımlı ofislerden avukat arkadaşlarımız da yararlanmış olacaktır. Adliyeler arasındaki servis hizmetini İBB olarak biz vereceğiz.” ifadeleri ile vaatlerini sıraladı.

Mevcut İBB yönetiminin ise vaatlerini yerine getirmediğini hatırlatan Kurum şöyle devam etti: “2019 seçimleri öncesinde vaat ettikleri yüzlerce projenin dörtte üçüne hiç başlamamış bir yönetimden bahsediyoruz. Kalan 4’te 1’deki durum ne? Maalesef projeleri göstermelik bir şekilde başlatıp, tabelaları diktikleri, tabelalar arkasında da herhangi bir iş yapmadıklarını görüyoruz. İstanbul böyle giderse çamura batacak.”

Üsküdar

21 Mart 2024

TEBESSÜM KAHVESİ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, down sendromlu gençlerin işlettiği Tebessüm Kahvesi'ni ziyaret etti.

Dünya Down Sendromlular Günü’nde gerçekleşen ziyarette Kurum'u 'Beraber yürüdük biz bu yollarda' şarkısıyla karşılayan gençler, çiçek takdim etti. Gençlerle sohbet eden Kurum, şarkılar söyledi, fotoğraflar çektirdi.

Gençlere müjde veren Kurum, ‘’31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde kuracağımız Tebessüm Kahveleri’ni sizlerle birlikte yöneteceğiz.’’ dedi. Konuşmak için söz alan bir genç ise, ‘’Sizi çok seviyoruz, geldiğiniz için teşekkür ederiz. İnşallah siz kazanacaksınız. Biz sizi seviyoruz.’’ sözleriyle Murat Kurum’a olan sevgisini ifade etti.

Üsküdar Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçen Tebessüm Kahvesi’nde down sendromlu gençler hizmet ve servis bölümünde çalışarak hem iş yaşamına katılıyor hem de engelleri aşmaları sağlanıyor.

Üsküdar

8 Mart 2024

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ BULUŞMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Buluşması’nda kadınlarla bir araya geldi. Kurum, “Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanındaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum. Bu günün, Türkiye’nin ve dünyanın tüm kadınları için hayırlara vesile olmasını diliyorum." diyerek konuşmasına başladı. AK Parti’nin Türkiye’nin en büyük kadın hareketi olduğunu vurgulayan Murat Kurum, “Bu kadın hareketi, aynı zamanda bir merhamet hareketidir. Bir adalet hareketidir. Çünkü, bu hareket, en başta kadınlara yönelik ayrımcılığa karşı bir duruştur. Ben de böyle bir hareketin bir mensubu, bir parçası olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum.” dedi. İstanbul’un her yerinde kadın istihdamını süratle artıracaklarını ifade eden Murat Kurum, kadınlara pazarlama, e-ticaret gibi alanlarda doğrudan destek vereceklerini, ürettikleri el emeklerini, alım garantili e-ticaret ve pazar yeri uygulamalarıyla kazanca dönüştüreceklerini, 964 mahallede, bir bölümü 7/24 esasıyla çalışacak yeni kreşleri hizmete alacaklarını, 6 yaşına kadar çocuğu olan annelerin ise toplu ulaşımdan tamamen ücretsiz faydalanacağını sözlerine ekledi.

Üsküdar

4 Mart 2024

ÜSKÜDAR ÇOCUK KÖYÜ AÇILIŞI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, ‘Üsküdar Çocuk Köyü’ açılışına katıldı. Konuşmasına Bakanlığı döneminde Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in kendisine gelerek bahsettiği ‘Çocuk Köyü’ projesinin hayata geçiriliş hikayesini anlatarak başlayan Kurum, ‘’Projeyi duyduğumuzda biz de heyecanlandık ve TOKİ başkanımızla birlikte hızlı bir şekilde projenin yapım sürecini başlattık. İstanbul’a nefes aldıracak bir proje.’’ dedi. Mevcut İBB yönetimini eleştiren Kurum, ‘’Bizim Üsküdar’da yaptığımız çocuk köyümüz, bu Cumhuriyet Halk Parti'li IBB yönetiminin, ilgisiz yarı zamanlı belediye başkanının 5 yıl içerisinde İstanbul'da yaptığı kreşlerden daha büyük bir proje. Buradaki arazi değeriyle, üstüne yaptığımız yapılarla tüm yaptığı kreşlerden daha büyük bir proje.’’ şeklinde konuştu. Kurum, “Şu koca 5 yılda Üsküdar'ın gençliği için yapmış oldukları tek bir hizmet yok. Anca bizim yapmış olduğumuz projelerimizi, eserlerimizi kötülemek adına ve gündemleri farklı gündemlere çekmek adına bir çaba görürsünüz. İsrafı bitirdik deyip israfın en büyüğünü yaptıklarını görürsünüz.’’ dedi. 31 Mart’ta İstanbul için hayalleri olanlar ile İstanbul'un kaynaklarını kendi gelecekleri için harcayanların karşı karşıya geleceğini vurgulayan Kurum, “31 Mart'ta da biz bunun kararını vereceğiz. Bir tarafta İstanbul için hayalleri olanlar, diğer tarafta da İstanbul'un kaynaklarını, Üsküdar'ın kaynaklarını kendi emelleri için, kendi gelecekleri için harcayanlar var.’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...