Bahçelievler

26 Mart 2024

MARDİN HEMŞEHRİ SAHUR SOFRASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bahçelievler Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Mardin Hemşehri Sahur Sofrası programına katıldı.

Mevcut İBB Başkanı’nın İstanbul’un kaynaklarını kendi siyasi kariyeri için harcadığını belirten Murat Kurum, “Vaatlerin nerede? Sen vaatlerini, projelerini, eserlerini konuşsana. Az konuşacaksın ama eserlerin konuşacak. Senin sırtındaki küfe boş. 5 yıldır İstanbul’un kaynaklarını rant gördün, kendi geleceğin için harcadın. Hiç merak etmeyin; biz onların savurduğu paraları İstanbul’un projelerinde kullanacağız.” dedi.

Mardin’in İstanbul gibi, insanın zihin ve hayal dünyasını geliştiren bir şehir olduğunu söyleyen Kurum, “Bu kardeşiniz hem İstanbul’un Başkanı, hem İstanbul’un evladı, hem de Mardinli kardeşlerimizin yoldaşı olacak.” şeklinde konuştu.

Mevcut İBB Başkanı’nın 2019 seçimleri öncesinde verdiği vaatler için “hatırlamıyorum” demesini eleştiren Kurum, tepkisini, “Bu millet kendini unutanlara, kaybolan yıllarının hesabını sandıkta soracak. Sandık milletin mahkemesidir. Sandık günü hesap günüdür. 31 Mart gelecek, sandıkta hesap kesilecek.” sözleriyle ifade etti.

Bahçelievler

25 Mart 2024

RUMELİ, BALKAN VE TRAKYA İFTAR SOFRASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bahçelievler’de düzenlenen Rumeli, Balkan ve Trakya İftar Sofrası programına katıldı. Türkiye ve Balkanlar’ın ayrılmaz bir bütün olduğunu ifade eden Kurum, “Ne zaman Balkanlar, Rumeli bir sıkıntıya düşse yüreğimiz dağlanır, içimiz yanar. Bu yüzden biz biriz, beraberiz. Balkanlar’ın, Rumeli’nin, Trakya’nın; Boşnakların, Arnavutların, Kosovalıların, Pomakların kaderini bir görüyoruz, beraber görüyoruz. O yüzden diyoruz ki; ‘acınız acımız, kederiniz kederimiz, kaderiniz kaderimizdir’. İşte merhum Aliya da vefat etmeden önce Sayın Cumhurbaşkanımıza, ‘Bu topraklar Evlad-ı Fatihan’dır, bu yüzden bu topraklar size emanet.’ demiştir. Evet, bu topraklar bize emanettir. Bu topraklar Türkiye’ye emanettir. Ve biz bu emanete sonuna kadar sahip çıkacağız.” şeklinde konuştu.

İstanbul’un insanıyla, değerleriyle, yaşam tarzıyla, tüm medeniyetleri, tüm dinleri bağrında huzurla yaşatan bir şehir olduğunu dile getiren Kurum, nasıl bir İstanbul hayal ettiğini de, şu cümlelerle anlattı: “Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, hiçbir hanemizde deprem endişesi kalmayacak, bütün yuvalarımız güvenli hale gelecek. Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, trafik çile olmaktan çıkacak. Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz ki, sokaklarının huzur ve güvenle dolduğu, gençlerin geleceğe umutla baktığı, kimsenin kendini yalnız hissetmediği bir İstanbul.” cümlelerini kurdu. Geride kalan 5 yılda İstanbul’un liyakatsizliğin kurbanı olduğunu vurgulayan Kurum, “Milletimizin her anında hep yanında olacağız. Bu söz, onların verip de tutmadıkları sözlere benzemez. Bu söz, eser adamlarının sözüdür. Bu söz, sağlam adamların sözüdür, bu söz Murat Kurum sözüdür.”

Bahçelievler

15 Mart 2024

GAZİANTEPLİLER İLE SAHUR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Yenibosna’da Gaziantepliler ile sahur programında bir araya geldi.

Asrın felaketinde 11 ilde 3 ayda 180 bin konutun yapımına başlandığını hatırlatan Murat Kurum, “CHP’li muhalefet ‘bu konutları yapamazsınız, kaynağı bulamazsınız’ dediler. Milletimizle el ele verdik ve dünyaya örnek olacak çalışmayı tüm milletimizle birlikte ortaya koyduk. Oradaki kardeşlerimizin ellerini sımsıkı tuttuk ve o eller yuvaya dönüştü.” dedi.

Murat Kurum, İstanbul’da da aynı acıların yaşanmaması için 650 bin konutun acilen dönüştürülmesi gerektiğini altını çizdi, “650 bin konutu, asrın felaketinde nasıl yaptıysak aynı anlayışla İstanbul’un 39 ilçesinde yapacağız. Annelerimizin İstanbul’da başını yastığa huzursuz koymaması için kollarımızı sıvadık. İstanbul’u dirençli hale getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşın 31 Mart’ta çocuklarının geleceğini oylayacağını söyleyen Murat Kurum, “Bu işin partisi, siyaseti veya ideolojisi yoktur. Bu seçimde, herhangi bir adaya veya partiye değil; kendi hayatımıza, kendi geleceğimize oy vereceğiz; yavrularımızın istikbaline oy vereceğiz.” diye konuştu.

Bahçelievler

12 Mart 2024

ERZURUM İFTAR SOFRASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bahçelievler’de Erzurum İftar Sofrası Buluşması’na katıldı. Konuşmasına bugünün hem Erzurum’un kurtuluşunun hem de İstiklal Marşı’nın kabulünün yıl dönümü olduğunu belirterek başlayan Kurum, ‘’ Erzurum’un dadaşları, bundan tam 100 yıl önce, ülkemizin en karanlık, en umutsuz günlerinde, Millî Mücadelemizin ve umudun meşalesini yakmış, geleceğimizi, istikbalimizi aydınlatmıştır. Erzurum’un yiğitlerinin yazdığı kahramanlık destanı ebediyete kadar yaşayacak olan İstiklal Marşımıza da ilham olmuştur.’’ dedi. Mevcut İBB yönetimini eleştiren Kurum, ‘’İstanbul’da yaşamak artık bir külfet haline geldi. Bugün İstanbul'da maalesef şu koca 5 yılda yapılmış bir ulaşım yatırımı yok. Yapılmayı bırakın bizim ihalesini yaptığımız metro hatlarını bile iptal ettiler. O da yetmedi gittiler hafriyat döktüler, o da yetmedi bizim tünellerimize beton dökerek tarihe geçtiler. Onlar ne yaparsa yapsın, onlar hangi yalanın peşinden koşarsa koşsun biz milletimizle birlikte yol yürüyeceğiz.’’ ifadelerini kullandı. Mevcut yönetimin İstanbul’un bütçesini deprem dönüşümü yerine algıya ve reklama harcadığına dikkat çeken Kurum, “Bunlar geçtiğimiz 5 yıl içerisinde reklam bütçesini deprem bütçesinin 2 katı olarak harcadılar. Reklama para ayırdılar, reklama zaman ayırdılar, algıya zaman ayırdılar ama deprem dönüşümüne ne kaynak ne de zaman ayırmadılar. Üstüne üstlük verdikleri sözleri diğer işlerde olduğu gibi yine tutmadılar. Koca 5 yılda sadece 5 bin konutu dönüştürebildiler.” şeklinde konuştu. Asıl meselenin İstanbul’u geleceğe hazırlamak olduğunu sözlerine ekleyen Kurum, “Mesele Murat Kurum meselesi değil. Mesele Türkiye Yüzyılı’nda, yeni yüzyılda İstanbul'un geleceği meselesidir.’’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Bahçelievler

1 Mart 2024

KUYUMCUKENT ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bahçelievler’de Kuyumcukent’i ziyaret etti. Burada konuşma yapan Kurum, “İstanbul’un geleceği adına biz esnafımızla, vatandaşımızla her zaman beraber olacağız.” dedi.

Bahçelievler

21 Şubat 2024

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM OKUL AİLE BİRLİĞİ PROGRAMINA KATILDI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bahçelievler Kongre Merkezi’nde ‘Okul Aile Birliği Programına’ katıldı. Okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve veliler ile bir araya gelen Kurum, “Hiçbir yolculuk ilim yolculuğu kadar değerli değildir. İstiyoruz ki eğitim ve öğretimdeki bu çabanızda sizlerin hayatını kolaylaştıralım. İstiyoruz ki böylesine kutsal bir görev yaparken öğretmenlerimiz; şehrin sorunlarıyla, sıkıntılarıyla boğuşmasın.” ifadeleriyle başlayarak; eğitim alanında hayata geçirecekleri projelere değindi. Okulların ve riskli yapıların afetlere karşı yenileneceğini aktaran Murat Kurum, “Göreve gelir gelmez İstanbul Büyükşehir Belediye bütçesinin en büyük payını, en büyük kısmını deprem dönüşümüne harcayacağım.” dedi. Daha sonrasında öğretmen ve öğrencilerin yaşadığı trafik problemine değinen Kurum, “Ne yazık ki bugün İstanbul’u gündemine almayan mevcut İBB yönetiminin sorumsuzluğu ve ihmalkârlığı yüzünden öğretmenlerimiz de öğrencilerimiz de İstanbul’da okullarına giderken birçok sorunla, birçok sıkıntıyla karşılaşıyor. Trafikte saatlerce çile çekiyor. Bu yüzden öğretmenlerimize, öğrencilerimize daha yaşanabilir bir İstanbul için kollarımızı sıvadık.” dedi. Kurum, okullara yönelik projelerini aktarırken, “Kapalı otoparkları da okul bahçelerine yapacağımız protokolle birlikte kazandırıyor olacağız. Okul bahçelerinde kapalı otoparklar yapacağız. Bu otoparklar, okula hizmet verecek, okuldaki veliye hizmet verecek, aynı zamanda mahallenin ve oradaki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecek.” sözleriyle konuşmasını sürdürdü.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...