Başakşehir

28 Mart 2024

ÖZDEMİR BAYRAKTAR MİLLİ TEKNOLOJİ MERKEZİ (BAYKAR) ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Milli Teknoloji Hamlesinin öncüsü Baykar’ın ana yerleşkesi olan Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Merkezi’ni ziyaret etti. Murat Kurum ziyaretine, merhum Özdemir Bayraktar’ın eşi, Selçuk Bayraktar’ın annesi Canan Bayraktar’ın elini öperek başladı. Kurum, ardından ilk kez görüntülenen Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Merkezi’nin 200 bin metrekare üzerine kurulu kampüsünü gezdi; AR-GE, üretim, mekanik ve elektronik entegrasyon süreçleri ile ilgili bilgi aldı.

Murat Kurum, BAYKAR’ın uzay alanındaki faaliyetlerini üstlenen Fergani şirketinde de inceleme yaptı. Selçuk Bayraktar, burada Kurum’a, BAYKAR’ın öz kaynaklarıyla geliştirdiği alçak yörünge uyduları ve yörünge transfer aracı projesini anlattı.

BAYKAR çalışanlarıyla da bir araya gelen Kurum, İstanbul’a dair soruları yanıtladı. Bir BAYKAR çalışanının, “İsrafları azaltmak gerekiyor. Buna yönelik planlarınız nedir?” sorusuna, Kurum, “Öncelikle ‘İsrafı bitirdik’ deyip, israf edip tabelalara 500 milyon lira harcamayacağız. Veya seçimi kazandıktan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, böylesi güzide kurumlarımızla, kuruluşlarımızla, anlayışımızla; hem İstanbul’umuzu hem de ülkemizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayal ettiği o muasır medeniyetler seviyesine sizlerle birlikte çıkaracağız. Bizim de hayalimiz bu.” cevabını verdi.

Başakşehir

16 Mart 2024

BAŞAKŞEHİR MİTİNGİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Başakşehir Kent Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti. Mevcut İBB Başkanı’nın 2019’da verdiği vaatleri hatırlamamasına tepki gösteren Kurum, “31 Mart’ta da İstanbullular da seni hatırlamayacak. Sandıkta Başakşehir’imiz en güzel cevabı verecek.” dedi.

Murat Kurum, İstanbul’un geride kalan 5 yılda hizmetsiz bırakıldığını söyledi. “CHP’li mevcut İBB Başkanı vatandaşlarımızı trafik çilesinden kurtarmak için neden tek bir adım atmadı?” diye soran Kurum, “5 yılda 5 bin konut bile yapamadılar. Bu kardeşiniz, İstanbul’da 173 bin konutu dönüştürürken bunlar İstanbul’a tek bir çivi çakmadı. Biz 81 ilde milletimizin yanındayken, afetlerde milletimizin elini tutmuşken, bunlar da burada insanlarımızı görmezden geldi.” şeklinde konuştu.

CHP’li İBB Başkanı’nın İstanbulluları zor gününde kendi kaderlerine terk ettiğini vurgulayan Murat Kurum, sözlerini, “Sen kendi genel başkanını devirmek için gizli toplantılar yaparken ben İstanbul’da 365 milyar liralık yatırım yapıyordum. Sen İstanbul’u, vatandaşlarımızı kara kışa teslim edip büyükelçilerle yemek yerken ben İstanbul’un 39 ilçesinde 80 bin yuvayı vatandaşlarımıza teslim ediyordum.” diyerek tamamladı.

Başakşehir

29 Şubat 2024

GIDA TOPTANCILARI VE KURU GIDA HALI YÖNETİMİ VE ESNAF BULUŞMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İGTOT Konferans Salonu’nda Gıda Toptancıları ve Kuru Gıda Halı Yönetimi ve Esnaf Buluşmasına katıldı.

İstanbul’un deprem riskine dikkat çeken, “Alın teri döktüğümüz, emek verdiğimiz İstanbul Gıda Toptancıları Çarşısı’nda bulunmaktan dolayı çok güzel duygular içerisindeyim. İstanbul’un deprem gerçeği içinde olduğunu bilim insanlarımız söylüyor. İstanbul’un bir deprem gerçeği olduğunu bütün bilim insanlarımız söylüyor. Ve bu çerçevede de İstanbul’da bulunan 7 buçuk milyon bağımsız bölümün, bir buçuk milyonu ticari ve aynı zamanda sınai üretim tesislerimiz. Tabii bu üretim tesislerini İstanbul'umuza yakışacak şekliyle modern alanlara taşımamız çok elzem, çok çok kıymetli.” şeklinde konuştu.

Başakşehir

29 Şubat 2024

9. BAŞAKŞEHİR ÜNİVERSİTELER TANITIM VE EĞİTİM FUARI BASIN BÜLTENİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Başakşehir Belediyesi tarafından 9’uncusu düzenlenen Tanıtım ve Eğitim Fuarı’na katıldı. Kurum, Başakşehir’de 5 yıl yaşadığını, çocuklarının orada okula gittiğini söyledi. Hedeflerinin gençlerle birlikte ‘Büyük ve Güçlü Türkiye’ olduğunun altını çizen Kurum, ‘’Her alanda kendine yeten, kendini yetiştiren bir gençliğimiz olsun istiyoruz. Gençlerimiz geleceğe emin adımlarla yürüsün.’’ dedi. Başakşehir’de yaptıkları konutların mevcut İBB yönetiminin 5 yılda yaptığı konutlardan fazla olduğunu ifade eden Kurum, ‘’Başakşehir'e, Kayaşehir'e gelsinler ve muhteşem tabloyu görsünler.’’ şeklinde konuştu. Kurum, gençlere sürpriz yaparak Sinan Akçıl’ı sahneye davet etti. Akçıl, ‘’Bir İstanbullu olarak geceleri daha rahat uyumak için oyumu ben Murat Kurum'a vereceğim. Bütün sorunların üstesinden geleceğine eminim. Şehri emin lafı buradan geliyor zaten. O yüzden Sadece İstanbul. 3 Mart Pazar günü Murat Kurum'un da katılımıyla muhteşem bir konser var. Sinan Akçıl, Sefo, Demet Akalın, Kolpa, Hande Ünsal’ın da katılacağı konsere herkesi bekliyorum.’’ diyerek Murat Kurum’a destek verdikten sonra şarkısını seslendirdi. Kentsel dönüşümü gerçekleştireceklerini belirten Kurum, ulaşım çilesini bitireceklerini ve şu anki tarife üzerinden gençlere ulaşımda yüzde 40 indirim sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

Başakşehir

5 Şubat 2024

BAŞAKŞEHİR’DE İKİTELLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Başakşehir’de, İkitelli Organize Sanayi Sitesi’ni ziyaret etti. Kurum'u OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keskin ve beraberindekiler karşıladı. Sanayicilerle bir araya gelen Kurum, “Buradaki 10 milyar dolarlık ihracatı, hedefimiz kısa zamanda ilk önce 15 milyar dolara, ardından 20 milyar dolara çıkarmaktır. dedi. Sanayicilerin isteklerine de değinen Kurum, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye Yüzyılı’nı açıklarken ‘Üretimin yüzyılı olacak.’ ifadelerini kullanmıştı. Biz de İstanbul’da, ‘Ekonominin lokomotifi İstanbul’ anlayışını tüm sanayi kuruluşlarımızda yaygınlaştırmak zorundayız. Bu manada biz İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sanayicimizin, üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz.“ ifadelerini kullandı.

Başakşehir

5 Şubat 2024

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT KURUM BAŞAKŞEHİR SPOR KULÜBÜ ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’ne ziyarette bulundu. Kurum’u Kulüp Başkanı Göksel Gümüşdağ karşıladı.

2014 yılında kurulan kulübün başarılarına değinen Murat Kurum, “Başakşehir Futbol Kulübü denilince aklımıza ülkemizin süper lig şampiyonu olan 6 takımdan birisi olması gelir. Spor alanında, özellikle futbolda ülkemizi, milletimizi onurlandırmaya devam etmektedir. Bizler de her daim Başakşehir gibi, ülkemize değer katan spor kulüplerimizin yanında olduk, olmaya devam ediyoruz.” dedi.

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...